tik-tok instagram youtube radio
godło uczelnia liderów
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

28 Lut 2024

Konkurs Krasomówczy 2024 - Eliminacje regionalne!

Arystoteles powiedział, że słowo to najpotężniejsza broń człowieka. Taką właśnie bronią posługiwali się uczestnicy XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, którego eliminacje regionalne odbyły się 26 lutego 2024 roku w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze. Wzięło w nich udział ponad dwadzieścioro uczestników, w tym uczniowie szkół średnich oraz ósmych klas szkół podstawowych z regionu.

W zmaganiach uczestniczyli laureaci eliminacji lokalnych, które miały miejsce w zaprzyjaźnionych szkołach, takich jak I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze, II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. A. Mickiewicza w Lubaniu.

Uczniowie udowodnili, że sztuka pięknego przemawiania nie jest im obca; poziom prezentacji był bardzo wyrównany, a jurorzy mieli nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców i przyznaniem wyróżnień. Mimo jednolitego tematu - „Przyszłości nie należy się bać. Do przyszłości należy się przygotować” - każdy mówca miał swój własny pomysł na wystąpienie. Pojawiały się zaskakujące rekwizyty oraz ciekawe argumenty. Wielu z nich przekonało się, że czasem „mniej znaczy więcej”, a pamięć bywa zawodna...

Nagrody oraz kwalifikacje do finału konkursu, który odbędzie się w siedzibie Sejmu Śląskiego w Katowicach, zostały wręczone zwycięzcom i wyróżnionym przez Panią Rektor, dr. Elżbietę Zięję, prof. KANS.

Nagrodę główną zdobył Jakub Muszka, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu, natomiast drugie miejsce zajęła Weronika Wołoszczuk z Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Starej Kamienicy. Danił Skrypnik, uczeń II LO im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, otrzymał wyróżnienie za oryginalność wystąpienia, a nagrodę publiczności odebrał Konrad Kruszewski z ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy siły i odwagi, mając nadzieję, że ich przygoda ze sztuką pięknego przemawiania dopiero się zaczyna.

GALERIA ZDJĘĆ NA FACEBOOKU!

Powrót wstecz